ENCO Complete Club Schedule Export schedule to Excel
April 2018 May 2018 June 2018
  April 2018
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
104   Sat Apr 7 8:00 am ENCO '09 Boys Red -- Parkland Area Soccer Club PASC Heat ENCO Fields - FOE Eagles Complex Upper Field 7 v 7 Under 9 Boys Bradley
2302   Sat Apr 7 1:00 pm ENCO '08 Girls White -- Catasauqua Youth S.A. Boom ENCO Fields - FOE Eagles Complex Upper Field 7 v 7 Under 10 Girls Ertz
501   Sat Apr 7 12:45 pm ENCO '07 Boys White 0:4 West End Soccer League Dragons Fox Run Fields - PTAA Field 1 - Small Sided 9 v 9 Under 11 Boys Division 1 North
2204   Sat Apr 7 10:10 am Tri-Boro Youth Soccer Club Galaxy -- ENCO '08 Girls Red Steckel Elementary Field # 2 (7 v. 7) Under 10 Girls Lloyd
2607   Sun Apr 8 10:00 am ENCO '06 Girls White 0:5 Northeast United 2006 Chrin Community Center small sided A 9 v 9 Under 12 Girls Division 1
802   Sun Apr 8 11:15 am ENCO '06 Boys White 2:1 Abington Soccer Club Renegades Chrin Community Center small sided A 9 v 9 Under 12 Boys Division 1
2304   Sun Apr 8 12:30 pm ENCO '08 Girls White -- Lehigh Township A.A. 2008 Girls Chrin Community Center small sided A 9 v 9 Under 10 Girls Ertz
518   Sun Apr 8 12:30 pm ENCO '07 Boys White 0:4 Abington Soccer Club Dynamite Chrin Community Center small sided B 9 v 9 Under 11 Boys Division 1 North
108   Sat Apr 14 9:00 am Carbon United Soccer Club Green Crush -- ENCO '09 Boys Red Beltzville State Park sm sided 7v7 Under 9 Boys Bradley
310   Sat Apr 14 8:00 am ENCO '08 Boys Red -- South Parkland Youth Association United '08 ENCO Fields - FOE Eagles Complex Upper Field 7 v 7 Under 10 Boys Pulisic
817   Sat Apr 14 3:20 pm Forks Soccer Club 06 Rampage 5:0 ENCO '06 Boys White Forks Township - Airport Field Main Under 12 Boys Division 1
504   Sat Apr 14 8:45 am ENCO '07 Boys White 4:2 F.C. Pocono Wolfsrudel 07 Fox Run Fields - PTAA Field 1 - Small Sided 9 v 9 Under 11 Boys Division 1 North
2504   Sat Apr 14 10:00 am ENCO '07 Girls Red 5:2 South Parkland Youth Association Benfica Fox Run Fields - PTAA Field 1 - Small Sided 9 v 9 Under 11 Girls Division 2
2222   Sun Apr 15 5:30 pm Northeast United 2008 -- ENCO '08 Girls Red Forty Fort U9/U10 Under 10 Girls Lloyd
2502   Sun Apr 15 12:00 pm ENCO '07 Girls Red 2:7 Lower Mac Soccer Tigers Fox Run Fields - PTAA Field 1 - Small Sided 9 v 9 Under 11 Girls Division 2
2208   Sun Apr 15 3:15 pm Cantolao USA Panthers -- ENCO '08 Girls Red Mountain Top Soccerplex Field #1 (ss) Under 10 Girls Lloyd
2321   Sat Apr 21 10:30 am Lehigh Township A.A. 2008 Girls -- ENCO '08 Girls White Bryfogel Park - Berlinsville, PA Upper Field U11 / U12 Under 10 Girls Ertz
312   Sat Apr 21 10:10 am Keystone Athletic U10 Boys Classic -- ENCO '08 Boys Red Keystone Complex Field 4 Under 10 Boys Pulisic
2509   Sat Apr 21 2:00 pm Parkland Area Soccer Club PASC Panthers 2:6 ENCO '07 Girls Red Neff's #1/A Under 11 Girls Division 2
2612   Sat Apr 21 12:00 pm West End Soccer League Fury 2:7 ENCO '06 Girls White Pleasant Valley Elementary School Small Sided Under 12 Girls Division 1
2212   Sun Apr 22 12:00 pm ENCO '08 Girls Red -- Abington Soccer Club Rebels ENCO Fields - FOE Eagles Complex Upper Field 7 v 7 Under 10 Girls Lloyd
115   Sun Apr 22 6:30 pm ENCO '09 Boys Red -- Northeast United 2009 ENCO Fields - FOE Eagles Complex Upper Field 7 v 7 Under 9 Boys Bradley
2510   Sun Apr 22 12:00 pm ENCO '07 Girls Red 1:1 Lehigh Township A.A. 2007 Girls Blazers Fox Run Fields - PTAA Field 1 - Small Sided 9 v 9 Under 11 Girls Division 2
509   Sun Apr 22 4:50 pm Abington Soccer Club Dynamite 5:0 ENCO '07 Boys White Hillside Park Turf Field # 1 (ss) Under 11 Boys Division 1 North
808   Sat Apr 28 10:15 am Carbon United Soccer Club Outlaws 2:2 ENCO '06 Boys White Beltzville State Park Small Sided, 9v9 Under 12 Boys Division 1
319   Sat Apr 28 8:00 am ENCO '08 Boys Red -- St. Joseph's Soccer Club Inferno II ENCO Fields - FOE Eagles Complex Upper Field 7 v 7 Under 10 Boys Pulisic
2310   Sat Apr 28 9:10 am ENCO '08 Girls White -- Keystone Athletic U10 Girls Classic ENCO Fields - FOE Eagles Complex Upper Field 7 v 7 Under 10 Girls Ertz
508   Sat Apr 28 12:00 pm ENCO '07 Boys White 1:2 Forks Soccer Club 07 Red Fox Run Fields - PTAA Field 1 - Small Sided 9 v 9 Under 11 Boys Division 1 North
2613   Sat Apr 28 10:30 am North Parkland Soccer Club Warriors 1:1 ENCO '06 Girls White Parkway Manor Field Small-sided Under 12 Girls Division 1
2216   Sun Apr 29 11:00 am ENCO '08 Girls Red -- Nazareth Soccer Club Destroyers ENCO Fields - FOE Eagles Complex Upper Field 7 v 7 Under 10 Girls Lloyd
122   Sun Apr 29 6:30 pm ENCO '09 Boys Red -- Lower Mac Soccer White ENCO Fields - FOE Eagles Complex Upper Field 7 v 7 Under 9 Boys Bradley
305   Sun Apr 29 4:30 pm Electric City Shock Juniors F.C. 08 Volt -- ENCO '08 Boys Red Luzerne County Sports Complex #24, 7v7 Field Under 10 Boys Pulisic
2309   Sun Apr 29 12:00 pm Northwestern Soccer U10 Lady Tigers -- ENCO '08 Girls White Northwestern Recreation Fields Field 7 Under 10 Girls Ertz
2617   Sun Apr 29 2:00 pm Southern Lehigh Soccer Club Lightning 2:2 ENCO '06 Girls White Upper Saucon Community Park Field 9 (Small sided) Under 12 Girls Division 1
  May 2018
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
324   Sat May 5 8:00 am ENCO '08 Boys Red -- BSC Eagles U10 Boys ENCO Fields - FOE Eagles Complex Upper Field 7 v 7 Under 10 Boys Pulisic
126   Sat May 5 9:00 am Nazareth Soccer Club Blue -- ENCO '09 Boys Red Essroc (Upper Field) 7v7 Upper Field 7v7 Under 9 Boys Bradley
810   Sat May 5 9:00 am ENCO '06 Boys White 1:3 Forks Soccer Club 06 Rampage Fox Run Fields - PTAA Field 1 - Small Sided 9 v 9 Under 12 Boys Division 1
2517   Sun May 6 3:00 pm Lower Mac Soccer Tigers 6:1 ENCO '07 Girls Red Creamery Park Creamery #1 9v9 Under 11 Girls Division 2
819   Sun May 6 12:00 pm ENCO '06 Boys White 2:0 Carbon United Soccer Club Outlaws Fox Run Fields - PTAA Field 1 - Small Sided 9 v 9 Under 12 Boys Division 1
519   Sun May 6 12:00 pm Forks Soccer Club 07 Red 2:2 ENCO '07 Boys White Plainfield Township Athletic Association Large Sided - Field #5b Under 11 Boys Division 1 North
327   Sat May 12 10:05 am Carbon United Soccer Club Renegades -- ENCO '08 Boys Red Beltzville State Park sm sided 7v7 Under 10 Boys Pulisic
2317   Sat May 12 12:30 pm Catasauqua Youth S.A. Boom -- ENCO '08 Girls White Catasauqua High School U10 Under 10 Girls Ertz
2515   Sat May 12 11:00 am BSC Eagles 0:1 ENCO '07 Girls Red First Responders Park field 2 9 v 9 Under 11 Girls Division 2
2621   Sat May 12 10:30 am ENCO '06 Girls White 1:4 Abington Soccer Club Galaxy Fox Run Fields - PTAA Field 1 - Small Sided 9 v 9 Under 12 Girls Division 1
133   Sat May 12 9:00 am BSC Eagles -- ENCO '09 Boys Red Hanover Elementary School 7 v 7 Under 9 Boys Bradley
811   Sat May 12 12:50 pm Abington Soccer Club Renegades 0:1 ENCO '06 Boys White Hillside Park Turf Field # 1 (ss) Under 12 Boys Division 1
512   Sat May 12 1:00 pm West End Soccer League Dragons 2:0 ENCO '07 Boys White Pleasant Valley Elementary School Small Sided Under 11 Boys Division 1 North
2315   Fri May 18 6:30 pm Electric City Shock Juniors F.C. 08 Shockettes -- ENCO '08 Girls White Luzerne County Sports Complex #24, 7v7 Field Under 10 Girls Ertz
137   Sat May 19 11:05 am Lower Mac Soccer Blue -- ENCO '09 Boys Red Creamery Park Creamery #5 7v7 Under 9 Boys Bradley
2628   Thu May 24 6:30 pm ENCO '06 Girls White 1:2 Tri-Boro Youth Soccer Club Strikettes '06 Fox Run Fields - PTAA Field 1 - Small Sided 9 v 9 Under 12 Girls Division 1
2220   Wed May 30 6:30 pm ENCO '08 Girls Red -- St. Joseph's Soccer Club Blue Knights '08 ENCO Fields - FOE Eagles Complex Upper Field 7 v 7 Under 10 Girls Lloyd
  June 2018
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
147   Sat Jun 2 8:00 am ENCO '09 Boys Red -- South Parkland Youth Association Trojans ENCO Fields - FOE Eagles Complex Upper Field 7 v 7 Under 9 Boys Bradley
2322   Sat Jun 2 9:10 am ENCO '08 Girls White vs. Northwestern Soccer U10 Lady Tigers ENCO Fields - FOE Eagles Complex Upper Field 7 v 7 Under 10 Girls Ertz
2522   Sat Jun 2 10:00 am ENCO '07 Girls Red 3:3 Parkland Area Soccer Club PASC Panthers Fox Run Fields - PTAA Field 1 - Small Sided 9 v 9 Under 11 Girls Division 2
339   Sun Jun 3 12:00 pm ENCO '08 Boys Red -- Lower Mac Soccer Hurricanes ENCO Fields - FOE Eagles Complex Upper Field 7 v 7 Under 10 Boys Pulisic
513   Sun Jun 3 4:00 pm ENCO '07 Boys White vs. F.C. Pocono Wolfsrudel 07 Fox Run Fields - PTAA Field 1 - Small Sided 9 v 9 Under 11 Boys Division 1 North
806   Sun Jun 3 1:00 pm Abington Soccer Club Revolution 3:1 ENCO '06 Boys White Hillside Park Turf Field # 1 (ss) Under 12 Boys Division 1
2227   Sun Jun 3 2:00 pm Southern Lehigh Soccer Club Spartans vs. ENCO '08 Girls Red Upper Saucon Community Park Field 4 (7v7) Under 10 Girls Lloyd
333   Tue Jun 5 7:00 pm STM Red Knights -- ENCO '08 Boys Red St. Thomas More Field Small Sided (7v7) Under 10 Boys Pulisic
815   Sat Jun 9 10:30 am ENCO '06 Boys White 0:1 Abington Soccer Club Revolution Fox Run Fields - PTAA Field 1 - Small Sided 9 v 9 Under 12 Boys Division 1
2521   Sat Jun 9 10:00 am South Parkland Youth Association Benfica 6:3 ENCO '07 Girls Red Lone Lane 3 U-12 Girls Under 11 Girls Division 2

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Aug 17