South Parkland Youth Association Complete Club Schedule Export schedule to Excel
September 2017 October 2017 November 2017
  September 2017
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
1002 Sat Sep 9 9:30 am South Parkland Youth Association Trojans -- Nazareth Soccer Club U9 Boys Zindel Grange Fields Grange 7 Under 9 Boys Bradley
1704 Sat Sep 9 10:35 am South Parkland Youth Association Strikers 5:0 Keystone Athletic 2006 Boys Classic Grange Fields Grange 8 - U-12 Under 12 Boys Division 2
1501   Sat Sep 9 10:05 am Electric City Shock Juniors F.C. 07 Black 4:3 South Parkland Youth Association Sharks Luzerne County Sports Complex #20, 9v9 Field Under 11 Boys Division 2
1201   Sat Sep 9 11:00 am Parkland Area Soccer Club PASC Black Knights -- South Parkland Youth Association United '08 Wehr's Mill (Covered Bridge Park) Footbridge #1 Under 10 Boys Pulisic
2000   Sun Sep 10 1:45 pm Lower Macungie Youth Association Steel 0:1 South Parkland Youth Association United Creamery Park Creamery #2 11v11 Under 14 Boys Division 2
1025   Sun Sep 10 12:00 pm Lehigh Valley United LVU 2009 Boys Blue -- South Parkland Youth Association Trojans Lehigh University - Goodman Campus Field E Under 9 Boys Bradley
3303   Sun Sep 10 1:05 pm South Parkland Youth Association Benfica 5:0 Carbon United Soccer Club Rage Lone Lane 3 U-12 Girls Under 11 Girls Division 1
1247   Sun Sep 10 12:00 pm South Parkland Youth Association United '08 -- St. Joseph's Soccer Club Inferno II Lone Lane 5 U9-U10 Girls Under 10 Boys Pulisic
3602   Sun Sep 10 2:20 pm South Parkland Youth Association Impact 0:5 Lower Macungie Youth Association Lower Mac 05 Blue Lone Lane Large Sided 11 v 11 Full Side Under 13 Girls Division 1
1010   Sat Sep 16 11:30 am Lower Macungie Youth Association 09 Boys White -- South Parkland Youth Association Trojans Creamery Park Creamery #3 7v7 Under 9 Boys Bradley
3606   Sat Sep 16 5:00 pm Northeast United 2005 3:4 South Parkland Youth Association Impact Forty Fort U9/U10 Under 13 Girls Division 1
1505   Sat Sep 16 9:30 am South Parkland Youth Association Sharks 2:7 Forks Soccer Club 2007 Red Lone Lane 4 - U-12 Boys Under 11 Boys Division 2
1207   Sat Sep 16 10:45 am South Parkland Youth Association United '08 -- Forks Soccer Club 2008 Devils Lone Lane 5 U9-U10 Girls Under 10 Boys Pulisic
3010   Sat Sep 16 1:30 pm STM Boxers -- South Parkland Youth Association Fusion St. Thomas More Field Small Sided (7v7) Under 9 Girls Morgan
3353   Sun Sep 17 2:45 pm ENCO '07 (U11) Girls Red 6:1 South Parkland Youth Association Benfica Fox Run Fields - PTAA Field 1 - Small Sided 9 v 9 Under 11 Girls Division 1
1705   Sun Sep 17 12:00 pm South Parkland Youth Association Strikers 5:0 North Parkland Soccer Club Team Foxes Lone Lane 4 - U-12 Boys Under 12 Boys Division 2
3006   Sun Sep 17 2:45 pm South Parkland Youth Association Fusion -- STM Red Hawks Lone Lane 5 U9-U10 Girls Under 9 Girls Morgan
2002   Sun Sep 17 1:15 pm South Parkland Youth Association United 3:2 Catasauqua Youth S.A. Crossfire Lone Lane Large Sided 11 v 11 Full Side Under 14 Boys Division 2
3313   Sat Sep 23 10:15 am Lehigh Township A.A. Blazers U11 Girls 3:0 South Parkland Youth Association Benfica Bryfogel Park - Berlinsville, PA Upper Field U11 / U12 Under 11 Girls Division 1
1511   Sat Sep 23 11:30 am Lehigh Township A.A. U11 Boys 1:1 South Parkland Youth Association Sharks Bryfogel Park - Berlinsville, PA Upper Field U11 / U12 Under 11 Boys Division 2
1016   Sat Sep 23 1:30 pm Lower Macungie Youth Association 09 Boys Blue -- South Parkland Youth Association Trojans Creamery Park Creamery #3 7v7 Under 9 Boys Bradley
1212   Sat Sep 23 10:00 am South Parkland Youth Association United '08 -- STM Red Knights Lone Lane 5 U9-U10 Girls Under 10 Boys Pulisic
3013   Sat Sep 23 9:30 am Parkland Area Soccer Club PASC Flame -- South Parkland Youth Association Fusion Neff's Field #4 / D (ss) Under 9 Girls Morgan
1750   Sun Sep 24 12:00 pm Lehigh Township A.A. U12 Boys 1:4 South Parkland Youth Association Strikers Bryfogel Park - Berlinsville, PA Upper Field U11 / U12 Under 12 Boys Division 2
1217   Sun Sep 24 12:00 pm Nazareth Soccer Club U10 Talons -- South Parkland Youth Association United '08 Essroc (Upper Field) 7v7 Upper Field 7v7 Under 10 Boys Pulisic
1512 Sun Sep 24 10:00 am South Parkland Youth Association Sharks 6:2 Lower Macungie Youth Association 07 Boys Blue Lone Lane 4 - U-12 Boys Under 11 Boys Division 2
3611   Sun Sep 24 1:30 pm South Parkland Youth Association Impact 2:1 Carbon United Soccer Club Sparks Lone Lane Large Sided 11 v 11 Full Side Under 13 Girls Division 1
1022 Sat Sep 30 9:00 am South Parkland Youth Association Trojans -- Saucon Valley Soccer League SV Panthers 2009 Boys Grange Fields Grange 7 Under 9 Boys Bradley
3319 Sat Sep 30 4:00 pm South Parkland Youth Association Benfica 4:2 Parkland Area Soccer Club PASC U11G B Grange Fields Grange 8 - U-12 Under 11 Girls Division 1

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Aug 15